Ta největší se uskuteční ve skiareálu Bublava. V sobotu se ve snowparku koná Snowbitch Cup Air Contest. Prezentace borců, kteří budou divákům předvádět triky na snowboardech a lyžích, je ve třináct a začátek závodu ve čtrnáct hodin. Finálové jízdy se pak pojedou od šestnácti hodin.

V Bublavě panují ideální lyžařské podmínky. Na svazích tam leží osmdesát centimetrů sněhu. „Lyžuje se na prašanu. Lyžařské podmínky jsou doslova ideální. V provozu proto zůstává celý areál,“ informoval mluvčí Sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota.

Obnovený provoz platí na víkend i v lyžařských areálech Krajka a Saporo v Kraslicích. „Celý tento víkend budeme v provozu, včetně večerního lyžování. Po víkendu už ale definitivně letošní lyžařskou sezónu ukončíme, protože se již neočekává sněžení,“ sdělil Martin Vlček, člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice.

Živo bude i na sjezdovce Lišák ve Stříbrné, kde na kopcích leží patnáct centimetrů sněhu. V sobotu se tam totiž uskuteční maškarní karneval na lyžích. „Ten začne ve čtrnáct hodin. Pro masky budou připraveny různé soutěže o ceny,“ láká návštěvníky na víkendové lyžování provozovatel stříbrnské kotvy Jan Izák.