Dohady se týkají pozemků, které má stanice od obce zdarma dlouhodobě pronajaté. Aby mohla Drosera o dotaci požádat, musí být patrné, že pozemky jí budou patřit. Koupit je však chce až v době, kdy bude jasné, zda jí bude dotace přiklepnuta. Obec ale trvá na tom, že pozemky je nutné koupit už předem.

„Chceme se s obcí dohodnout, že je koupíme až při případném získání dotace, abychom zbytečně nevynakládali peníze. Jde přeci jen o čtyřiatřicet tisíc korun. Tolik stojí například krmivo na tři měsíce pro živočichy, o které se staráme. Na co nám pozemky budou, když peníze nezískáme,“ řekl Petr Fischer ze stanice Drosera.

Starosta obce Igor Jirsík oponuje, že takový postup není standardní. „Neměřili bychom stejným metrem jako u ostatních občanů, kteří tu staví penziony, kupují si pozemky a až pak žádají o dotace na výstavby. Navíc na pozemku je kvůli dluhům za akvapark zástavní právo u finančního úřadu a jsem si jistý, že kvůli břemenu by dotaci Drosera nedostala. Proto je nutné pozemek nejprve koupit a břemeno z něj odstranit,“ řekl.

Drosera má zpracovaný projekt na vybudování ekocentra s návštěvnickým centrem a expozicí. „Jde v podstatě o dovybudování stanice s kvalitním zázemím,“ řekl správce stanice Vladimír T. Smolík. Náklady se pohybují kolem sedmi milionů.