Vedení Bublavy obvinilo v pátek na zasedání zastupitelů provozovatele tamního skiareálu, že načerno staví na pozemcích obce nové zázemí pro lyžaře. Starosta Igor Jirsík namítá, že vlekaři o výstavbě obec vůbec neinformovali, přestože Bublava je vlastníkem pozemků. Dopisem je dokonce vyzval, aby stavbu ihned zastavili.

Ski–Bublava se do výstavby pustila hned po ukončení lyžařské sezóny. Zbourala zchátralé buňky, ve kterých se například prodávaly permanentky. Místo toho má vzniknout moderní dřevostavba s půjčovnou lyží, zázemím pro Horskou službu, lyžařskou školu nebo sociálním zázemím. Na místě je nyní vidět půdorys, kde by mělo nové zázemí stát. „Podle mého jde o nelegální stavbu. Vlekaři nemají stavební povolení. Navíc nás měli o tomto záměru informovat,“ řekl Jirsík.

Mluvčí sdružení Ski –Bublava Jiří Lhota oponuje tím, že ústně o záměru starostu informoval. Opírá se pak o rozhodnutí kraslického stavebního úřadu. Ten vydal souhlas s provedením ohlášené stavby. „V tom případě by ale stavba musela být vedená jako dočasná. A podle zákona by tam pak mohla stát jen tři roky. Mám za to, že mělo proběhnout stavební řízení. Vlekaři totiž zprvu mluvili o modernizaci stávajícího zázemí a ne o stavbě úplně nového,“ kontroval Jirsík. Je rozhodnutý podat proti rozhodnutí stavebního úřadu stížnost na krajský úřad.

Pokud se tak stane, ocitnou se vlekaři podle Lhoty v nejistotě. „Jsme si jisti, že postupujeme podle zákona. Avšak se stavbou budeme muset zřejmě do přezkoumání počkat. Nemůžeme bohužel vyloučit, že stavební úřad třeba pochybil. Jakmile ale do týdne nezačneme stavět, do začátku sezóny to nestihneme. Nezbyde tak než dotáhnout dvě maringotky a zázemí bude ještě horší, než bylo doteď,“ poukázal.