Očekávaný nápor lyžařů zaznamenal o víkendu lyžařský areál v Bublavě. Svahy tam sjížděly stovky vyznavačů zimních sportů. V provozu byl letos poprvé celý areál včetně černé sjezdovky. Také díky tomu se především v odpoledních hodinách tvořily maximálně desetiminutové fronty. „Díky zprovoznění všech vleků se lyžaři více rozprostřeli,“ zdůvodnil bublavský vlekař Jiří Lhota.

Plno očekává Lhota až do Nového roku, neboť na horách tráví svátky mnoho turistů. V provozu bude celý skiareál i v týdnu od 9 do 21 hodin.
Provozovatelé bublavských vleků jsou rádi, že na horách začalo před Vánoci mrznout. Lyžuje se tam totiž jen díky technickému sněhu. Pokud by vlekaři přišli o tuto podstatnou část sezony, chyběly by peníze na rozjezd obřího projektu výstavby sedačkové lanovky, která propojí Bublavu se Stříbrnou. „Máme připravené vše pro vydání stavebních povolení. Pokud bude tato sezona úspěšná, projekt za sto milionů korun zrealizujeme již v příštím roce,“ poznamenal Lhota. Přiznal však, že vše závisí na získání dotací z fondů Evropské unie. Věří ale, že bublavský projekt bude mít podporu. Na Kraslicku by tak už v příštím roce vzniklo lyžařské centrum, které nemá v kraji obdoby. Vzniknout má nová, téměř kilometr dlouhá sjezdovka, několik mezivleků a také další nová parkovací místa.