Předvolební boj v Bublavě proslulé dluhy za nedostavěný akvapark trval do poslední chvíle. Tamní vlekaři ještě v noci ze čtvrtka na pátek roznášeli do schránek domkařů prohlášení, v němž ostře hodnotí práci současného vedení radnice. To viní z nečinnosti a tvrdí, že obec hází vlekařům klacky pod nohy, když je veřejně viní z toho, že v Bublavě svévolně modernizují skiareál. Mluvčí Sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota také řekl, že je to reakce na volební program Sdružení nezávislých kandidátů Bublava pro obyvatele s lídrem a současným starostou Igorem Jirsíkem. „Reagujeme tak na lži a polopravdy, které o nás hlásí,“ řekl Lhota.

Igor Jirsík označil dnes předvolební tah vlekařů za směšný. „Je to vůbec předvolební boj? Tohle je už spíše hnus někde po noci a ještě potajnu roznášet jakési letáky,“ řekl Jirsík.

Volby v Bublavě jsou ostře sledované. Malá horská obec je doslova rozdělena na dva tábory. Polovina stojí za současným starostou, druhá pak za příznivci dostavby akvaparku.

Pohled se stáčí na samotné výsledky, neboť na radnici se těsně před volbami začaly k trvalému pobytu hlásit desítky lidí k trvalému pobytu. Deník na to jako první upozornil. Takřka všechny, je jich necelá čtyřicítka, mají něco společného. Pobyty si dotyční hlásí na hotel Horská bouda podnikatele Jana Štrunce, který před lety na obce přišel z myšlenkou výstavby akvaparku. Jeho dcera pak kandiduje jako dvojka za ODS.

V Bublavě, která má 327 voličů, to tak může s výsledky voleb výrazně zamávat. „Tohle není v pořádku. O obci by měli rozhodovat ti, co tu trvale bydlí,“ řekla dnes první volička v Bublavě sedmasedmdesátiletá Isolde Kovačiková.