Drtivou porážku utrpěli při komunální volbách do obecního zastupitelstva oponenti stávajícího vedení Bublavy. Bublava pro obyvatele se současným starostou Igorem Jirsíkem totiž získala přesně 50,35 procenta hlasů. Patří jí tak čtyři mandáty ze sedmi, díky čemuž si zajistila většinu v zastupitelstvu. Druhá skončila s 23,43 procenty ODS, která chtěla Jirsíka sesadit. Získala tak pouhá dvě pomyslná křesla. Poslední mandát voliči přiřkli TOP09.

„Musím říct, že tak jednoznačnou výhru jsme nečekali,“ řekl lídr Bublavy pro obyvatele Igor Jirsík. Tu dokonce označil za bublavské Nagáno. „Lidé ukázali, že chtějí, aby o obci rozhodovali místní. K volbám totiž přišli i ti, co jindy nevolí,“ uvedl. Měl obavu, že s výsledky voleb zamíchají lidé, kteří se narychlo přihlašovali na hotel Horská bouda podnikatele Jana Štrunce, jehož dcera Jana Štruncová kandidovala jako dvojka právě za ODS. Mělo se jednat až čtyřicítku hlasů.

Občanští demokraté už během průběhu voleb obvinili Bublavu pro obyvatele, že právě i ona si takto zajišťovala hlasy. „Někde se prořekli a vyplulo to na povrch. Odhaduji, že šlo asi o dvacítku lidí,“ řekla Jana Štruncová, která se do zastupitelstva nakonec dostala. Jirsík přiznal, že trvalý pobyt si před volbami změnila jeho dcera. „Reagovala tak na krok Štruncových. Doslova řekla, že mi tak chce pomoc, že se proto vrátí zpátky domů. O žádných jiných trvalých pobytech z mé strany nevím,“ konstatoval Jirsík.

Je patrné, že post starosty obhájí Igor Jirsík. Místostarostou pak zůstane Jiří Vrtáček.
Atmosféra v obci by se nyní dala krájet. Jedni slavili, druzí jen těžce rozdýchávali prohru. „Osobně jsem ráda. Nelíbili se mi narychlo přihlášení lidé,“ řekla volička Isolde Kovačiková.

Co bude po volbách? Největší otazník visí nad dluhy obce a případnou dostavbou akvaparku. „Po ustavujícím zastupitelstvu si chci sednout se všemi kolegy a dozvědět se od nich, jakým směrem se chtějí vydat. Naší prioritou bude oddlužení obce a znovuobnovení jednání se Skanskou,“ doplnil Jirsík. Ta akvapark stavěla a obec jí na základě rozsudku krajského soudu má zaplatit devatenáct milionů za nezaplacené faktury a stejnou sumu na úrocích. Soud se ale bude také znovu zabývat žalobou Bublavy vůči této firmě. Po ní požaduje desítky milionů zpět.