Sněhová nadílka přidělala vrásky na čele silničářům a řidičům. Radují se však lyžaři z celého regionu. Nadcházející víkend totiž slibuje ideální podmínky zejména pro ně. V horské Bublavě chystají řadu akcí.

„Ski klub Bublava pořádá veřejný závod, a to finále Karlovarského pohárku. Lyžařské závody startují v sobotu 16. března na černé sjezdovce a síly změří děti narozené v roce 2001 a mladší," informovala za pořadatele Jana Gebhartová. Závody jsou plánované od 8 do 13.30 hodin. „Je zde docela dobrá konkurence. Určitě se bude na co dívat," říká Tomáš Kozma z Kraslic, který bude v závodě držet palce svému synovi.

Další akcí bude v ten samý den atraktivní závod Snowbitch Cup. Jedná se o veřejný závod ve skocích na lyžích i snowboardech. Letošní účast na této skokanské show by podle pořadatelů měla překonat předchozí ročníky. Avizovaný je totiž značný zájem zahraničních závodníků.

„Registrace závodníků začne ve 12 hodin. Následovat budou tréninky a kvalifikace. Finále se pojede od 16 hodin," sdělil pořadatel Snowbitch Cupu Martin Kysela.

Pořadatelé si prý nemohli vybrat lepší termín. „Počasí v sobotu bude exkluzivní. Jasno až polojasno a na horách odpolední teploty čtyři až devět stupňů pod nulou," říká pozorovatel počasí z klimatologické stanice v Šindelové Rudolf Kovařík.