První červencový den by mělo otevřít své brány rekonstruované sokolovské koupaliště. Ještě předtím ho však čeká řada dodělávek, se kterými nepočítal původní projekt. Nový provozovatel, kterým je Sokolovská bytová, si nově přeje rozšířit WC a umývárny, přidat veřejné osvětlení či nainstalovat do objektu kamery. Dělníci, kteří pracují na srdci celého koupaliště, nerezové velké nádrži, by měli skončit 31. května a předat dokončené dílo. Při stavbě už naskočily také vícenáklady, zatím zhruba 100 tisíc korun. Řešit se bude také provozní doba a vstupné.

„Městská plovárna by měla zahájit provoz 1. července. Nový provozovatel chce rozšířit sociální zázemí v jedné z technických budov. Zjistilo se však, že jsou zde nevyhovující stropy. To jsou peníze navíc, chce to znalecké posudky. Je tu i řada dalších požadavků, které nejsou v projektu," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Řeší se i takové věci, jak dostat lidi do bazénu přes takzvané brouzdaliště, kde si před vstupem do vody omyjí nohy. To bude totiž jen v určitých místech. Jinde tomu měl zabránit živý plot kolem bazénu. „Po zkušenostech z jiných měst jsme od toho ustoupili. Listí z plotu nadělalo ve vodě ještě větší nepořádek. Půjde o zkušební provoz plovárny, který po roce fungování vyhodnotíme," potvrdil Jakobec.V plánu je i kamerový systém či veřejné osvětlení.

Vedení Sokolovské bytové také požádalo město o výjimku. Pokud chce stihnout letošní sezonu, musí se prý řada věcí obejít bez elektronického systému zadávání zakázek. Týká se to drobnějších prací či zakázek kolem, ne hlavní rekonstrukce plovárny, včetně nerezové vany.

„Zajímalo by mě, jak to bude se vstupným po takové rekonstrukci. Zda nechce provozovatel rozšířit nabídku na zlevněné vstupné. Když přijdu na koupaliště odpoledne ze školy, nechce se mi platit celodenní vstupné," ptá se studentka Jindřiška Reitrová.

„Cenu vstupného musíme projednat s poskytovatelem dotace, jímž je Regionální operační program Severozápad. Doposud bylo jen celodenní. Zjistíme, zda je možná odpolední či podvečerní cena vstupného," slíbil Jakobec. Podmínky každé poskytované dotace jsou totiž velmi přísné a musí být striktně dodržovány. V opačném případě hrozí pokuta, či dokonce vrácení dotace. Co se týče otvírací doby, záleží na provozovateli. Poslední sezonu byla do 19 hodin. Delší době by mohlo nahrávat i to, že je voda přihřívaná kolektory.
Nadále platí i to, že jako jediní v našem regionu napouštějí na sokolovské plovárně bazény pitnou vodou.