Sokolov velmi trpí tím, že má nedostatek rodinných a řadových domků. Volných bytů jsou desítky, kvalitní a luxusnější bydlení však chybí. Podle vedení sokolovské radnice jsou možnosti města v tomto směru velmi omezené. Jeden z mála zbývajících prostorů pro výstavbu domů ve městě je na místě bývalých kasáren v lokalitě Vítězná. Po změně využití v územním plánu by poté mohly být pozemky nabídnuty k prodeji.

Co přesně na místě vznikne, bude záležet na budoucím investorovi. „O výstavbu v této lokalitě už se přihlásily dvě firmy. Záměr prodeje proto zveřejníme předem ve veřejné soutěži. Ještě ale není jasné, zda kasárna město na vlastní náklady zbourá a pozemek vyčistí, abychom získali co nejvyšší cenu – anebo jestli pozemek nabídneme v současném stavu a cena bude o něco nižší. Zda tam vzniknou individuální rodinné domky, nebo například domky řadové, to už záleží na investorovi," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Podle něj Sokolov velmi trpí tím, že má nedostatek rodinných a řadových domků. Město se zhruba 24 tisíci obyvateli se může rozvíjet jen směrem na Hruškovou a Novinu. Chybí tam však inženýrské sítě a jejich natažení do vzdálených lokalit je nákladné. Zbývající původní okrajové části města se v minulosti odtrhly.

„Líbilo by se mi bydlení v bytech nad kinem Alfa. Ty by však muselo město koupit a přestavět na velké byty," řekla jedna z obyvatelek Sokolova. V lokalitě Husitská a Vítězná vznikla nedávno nová čtvrť rodinných domů a podnikatelské inkubátory, určené pro menší výrobní firmy.