„Jsem velice rád, že zde máme tolik uchazečů, kteří si přišli fyzické testy nanečisto vyzkoušet. Všem přeji, aby byli úspěšní a fyzické testy ve zdraví zvládli,“ přivítal potenciální budoucí policisty krajský policejní ředitel Michal Šavrňa.

Zájemci museli zvládnout čtyři disciplíny – člunkový běh na 4x 10 metrů, kliky, celomotorický test a běh na jeden kilometr. Jak uvedl mluvčí policie Jan Bílek, většina účastníků fyzické testy nanečisto úspěšně zvládla. „Práce u policie je velice zajímavá a hlavně není stereotypní. Velkým lákadlem je pro mě také možnost studia a kariérní růst. Fyzické testy nejsou jednoduché, ale když se se na ně připravíte, určitě se to dá zvládnout,“ uvedl jeden z uchazečů.

Jak probíhaly fyzické testy? Podívejte se:

Zdroj: PČR

„Nově nastupujícím policistům nabízíme benefity, jako například 110 000 Kč náborový příspěvek, 6 týdnů dovolené, kratší délka základní doby služby (37,5 hod/týden), široké možnosti kariérního růstu a jistotu zvyšování služebního příjmu, příspěvek na penzijní nebo životní pojištění, po patnácti letech služby má policista nárok na dvoutýdenní ozdravný pobyt a doživotní výsluhový příspěvek,“ doplnil mluvčí Bílek.