Sen mnoha dětí a rodičů v Bukovanech se začíná plnit. V areálu u základní školy totiž od pátku vzniká nové, moderní hřiště s řadou zábavních atrakcí. Radost mají především lidé ze sídliště, podobné vyžití pro děti do deseti let tady totiž není.
„Moc se na něj těšíme. Je to dobře, že se naše děti konečně dočkají. My jsme například kvůli pěknému hřišti jezdili až do Sokolova. Takhle to ale bude mnohem lepší,“ svěřila se Lenka Sochorová z Bukovan.

Obec plánuje, že nové hřiště bude oplocené. „O hlídání pořádku by se pak mohl starat někdo ze sousedního domu. Nechceme totiž, aby atrakce hned nějaký vandal poničil,“ prohlásil starosta Bukovan Miroslav Stropek.

A co děti na hřišti naleznou? Hlavní dominantou má být velký dřevěný hrad. U něj pak bude kolotoč či pérové houpačky. Chybět nesmí ani tradiční skluzavka. „Hřiště se dá postupně doplňovat o další prvky,“ podotkl starosta.
Podle něj by zcela hotovo mohlo být do čtrnácti dnů. „Uvidíme, jak to bude s oplocením,“ doplnil Stropek. Část prací si obec dělá vlastními silami. To aby ušetřila. I tak musí za nové hřiště zaplatit 270 tisíc korun.

To ale není všechno, co chtějí Bukovany pro děti a mládež udělat. V plánu mají například úpravu povrchu hřiště na malou kopanou. „To aby naši mladí sportovci nemuseli jezdit na umělku do Sokolova,“ sdělil starosta. Dalším vylepšením areálu by prý mohla být horolezecká stěna.