Při výstavbě inženýrských sítí pro parcely na rodinné domy ušetřila obec Bukovany zhruba 80 tisíc korun. Dále získala zhruba 180 tisíc korun za prodej plynových rozvodů. Peníze obec použila na opravu povrchu příjezdové komunikace k budoucí zástavbě rodinných domků.


Celkový plánovaný rozpočet na stavbu inženýrských sítí činil podle starosty obce Miroslava Stropka přes 8 milionů korun. Skutečné náklady byly ale ve výši necelých 8 milionů korun. „Ušetřili jsme například na materiálu či dopravě,“ uvedl starosta s tím, že plynové rozvody museli v rámci stavby inženýrských sítí financovat, ale nemohli je provozovat. „Proto jsme je prodali provozovateli Západočeské plynárenské,“ řekl starosta.


Příjezdovou obecní komunikaci k budoucí zástavbě si obec opravovala částečně sama. Oprava v celkové výši 489 tisíc korun byla hrazená z rozpočtu obce.

Oprava silnice i výstavba inženýrských sítí jsou už po kolaudaci. „V současné době je už z 13 parcel zamluveno osm. Obec ráda uvítá další zájemce,“ doplnil starosta.