„Na zítřejší večer je připravena diskotéka, kde budou rozlosovány sportovní soutěže. V sobotu dopoledne se rozběhnou soutěže ve fotbale, v přehazované, v petangue, ve stolním tenisu a v nohejbalu,“ uvedl mluvčí setkání Radomír Voznica. Podle něj se starostové v sobotu sejdou na obecním úřadě se zástupci největšího sokolovského zaměstnavatele, Sokolovské uhelné. „Pro zájemce je pak přichystána exkurze po povrchových dolech,“ uvedl Voznica.


V sobotní dopoledne vystoupí na fotbalovém hřišti mažoretky z Chebu. „Po obědě začne poslední sportovní klání, turnaj v šipkách,“ poznamenal mluvčí. Večer na taneční zábavě se Starovarkou budou vyhlášeny výsledky soutěží a celkový vítěz, který obdrží pohár. V neděli dopoledne se účastníci rozjedou do svých Bukovan.


Kulturní programy se budou konat ve dvou velkých pivních stanech a budou přístupné veřejnosti. „Sportovní klání budou umístěna nedaleko sebe a je možné je vidět volně po celou sobotu. Po skončení fotbalového turnaje je připraveno na hřišti zajímavé exhibiční utkání,“ doplnil Voznica.
Bukovany očekávají příjezd zhruba 180 účastníků z Čech a Moravy. Celým setkáním bude provázet moderátor Radomír Voznica. „Účast potvrdily všechny obce,“ řekl starosta Miroslav Stropek.