Městu Sokolov se ozval další zájemce o nedokončený kryt civilní obrany na sídlišti Vítězná. Je jím sbor Bratrské jednoty baptistů ze Sokolova. Město chce nabídnout objekt do pronájmu s následným odprodejem. Nabízená kupní cena je jeden milion korun.

Předchozí dva zájemci o odkoupení objektu od svého záměru ustoupili, a tak radní dávají znovu záměr kryt odprodat. „Rozhodujícím faktorem pro město budou dvě věci. Zajímá nás, co v objektu bude chtít případný zájemce vybudovat a samozřejmě také nabízená cena,“ řekl místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. Zájemce má v plánu využít celý komplex.
„Bratrská jednota baptistů chce v objektu zřídit sál pro shromažďování, dětské hřiště nebo kluby dětí, dorostu a mládeže,“ konstatoval starosta Sokolova Karel Jakobec.

Zájem potvrdil i kazatel sokolovského sboru baptistů. „Jsme v jednání s městem Sokolov, máme zájem o celý komplex, tedy budovu s příslušenstvím,“ řekl Michal Jílek.

Areál má zhruba 10 tisíc metrů čtverečních. Město plánuje nabídnout ho za cenu 250 korun za metr. Dle radních je to cena velmi příznivá. Lidé bydlící v okolí by uvítali úpravu, která by nevzhlednou část jakkoliv změnila.

„Slyšela jsem, že se areál měl prodávat, kolik bylo však zájemců a komu, to nevím. Občas vidím, jak děti přelezou plot a hrají si v objektu, což mi přijde nebezpečné. Pokud z toho chce kdokoliv udělat něco pro děti a mládež, je to jen dobře,“ myslí si Kateřina Fialová ze Sokolova.