Náhradní bydlení dostali lidé z nadstavby domu v Lipové ulici v Chodově. Vystěhovat se museli, jelikož domácnosti, ve kterých žili, se ukázaly jako nevyhovující. V domě se rozlézaly plísně, zvuková izolace neplnila svůj účel a problém byl také s vytápěním prostor.

Nyní radnice přemýšlí, jak nedostatky v nadstavbě co nejrychleji odstraní. Na výstavbu zdejších bytů totiž město dostalo dotaci a jednou z podmínek bylo, že během dvaceti let nesmějí být prodány. Navíc se radnice musí postarat, aby zůstaly obydlené.
„Teď je na nás, abychom našli cestu, jak domácnosti v nejbližší možné době zprovoznit. Znamená to další investice a opravy,“ přiznal místostarosta Chodova Stanislav Pochman.

Náhradní bydlení město vybralo v ulici ČSA. „Ze šesti nájemníků se jejich do nových bytů přestěhovalo už pět. Ten poslední se tam přemístí po dokončení drobných stavebních úprav za zhruba osmdesát tisíc korun,“ poznamenal Pochman.

Firma, která nadstavbu budovala už neexistuje. Chodov tak veškeré rekonstrukce bude muset hradit ze své kasy.
„Zpočátku se nám závady dařilo reklamovat u příslušné společnosti. Ta byla ale časem rozpuštěna. Nakonec všechno přešlo na vrub města. Tento projekt se zkrátka příliš nepovedla,“ prohlásil již dříve starosta Josef Hora.