Sokolovská radnice v současné době vlastní řádově několik desítek bytů, které může prodat. Podle vedení města jsou však nabídky zájemců nízké. Radnice si radši byty proto ponechá ve svém vlastnictví a vyčká příznivější doby.

„Za poslední půlrok šly podle mého odhadu ceny bytů v Sokolově dolů až o čtyřicet procent,“ řekl místostarosta sokolovské radnice Jaromír Dvořák. Ten dále konstatoval, že město vlastní téměř devět set bytů. Většina je ale prý takzvaných sociálních. K prodeji jich je pár desítek na náměstí Budovatelů, ve věžácích a v bývalém hotelu Ohře. „Z jedenácti naposledy prodávaných se jich prodalo šest. U zbylých pěti byla cena tak nízká, že se město rozhodlo si je nechat,“ pokračoval Dvořák. Jako příklad uvedl byt 1+0 řádově za 200 tisíc nebo větší 3+1 za cenu okolo půl milionu korun. Na to, zda je to způsobeno ekonomickou krizí, nebo neatraktivitou města, zní jasná odpověď. „Zcela určitě za to může krize. Občané se do Sokolova stěhují. Máme zde podnikatele, kteří staví nové domy a byty prodávají. Ze Sokolova se dnes stala dobrá adresa,“ tvrdí rozhodně Dvořák.

Jeho slova potvrzují někteří z občanů. „Před necelými třemi roky jsem odešla z Kraslic a v Sokolově kupovala byt 2+1 za 750 tisíc. Dalších dvě stě tisíc jsme investovali do jeho rekonstrukce. Kupovala jsem ho od soukromé osoby a dnes má podle mého odhadu cenu milion,“ řekla Daniela Hejtmánková ze Sokolova. Zda se ho za tuto cenu podaří i prodat, však netuší.