„Proč se konala veřejná soutěž bytů, když bylo předem rozhodnuto, komu budou byty přiděleny? “ ptá se Jiří Srkjov ze Sokolova, který si s přítelkyní Janou Hrazdirovou chtěl v Kynšperku koupit pět bytů. Dostali jen tři. „Byt, o který jsme měli zájem, dostal starostův kamarád,“ myslí si Srkjov.


Starosta Kynšperka René Bolvari považuje toto tvrzení za lživé. „Je pravda, že jsem navrhl, aby jeden z bytů byl prodán panu Pandošovi, který však není můj kamarád, znám jej asi jako tři čtvrtě lidí z Kynšperka. Tento byt navíc prodán nebyl, je znovu v nabídce a bude se o jeho prodeji opět jednat v zastupitelstvu,“uvedl starosta s tím, že nevidí důvod, proč by mělo město prodávat pět bytů jedné osobě z jiného města. „Jiná města včetně Sokolova to také nedělají, neboť jim je jasné, že takoví kupci chtějí byty pouze na kšeft, nikoliv pro bydlení. O prodeji bytu předem rozhodnuto nebylo,“ důrazněoponuje Bolvari. Ani další byt, který chtěl Jiří Srkjov koupit, nemá dosud nikdo přidělený a o jeho prodeji se rovněž teprve bude jednat na

zasedání zastupitelů. „Během prvního jednání zastupitelstva podala komise otevírající nabídky mylnou informaci. Poté, co jsem na tento renonc byl další den svými podřízenými upozorněn, otevřel jsem prodej na nejbližším jednání rady města a ta rozhodla, že vzhledem k mylné informaci půjde prodej tohoto bytu znovu k projednání do zastupitelstva města. Již několikrát jsme totiž prodali byt stávajícímu nájemníkovi, který o něj dodatečně projevil zájem, a to i za méně, než zněla nabídka někoho jiného. Bylo tomu tak nejméně ve čtyřech případech, kdy zastupitelstvo dalo přednost nižší nabídce, ale kynšperskému občanu,“ vysvětluje starosta.


„Nevadilo by mi to, že jsme dostali jen tři byty, ale vadí mi, jakým způsobem jsme byty nedostali,“ řekl Srkjov. Po neúspěchu s posledním bytem zašli s přítelkyní za starostou. „Ten nám tvrdil, že tak rozhodl on a s křikem a se slovy, že se nikomu nesvěřuje, nás z kanceláře vyhodil,“ tvrdí Srkjov.
Starosta ale oponuje tím, že neví kdo je Srkjov, protože se mu nikdy nepředstavil. „Pokud je to ten, co myslím, je to člověk, který přišel s paní, co měla zájem koupit byty. Ten pán však při vstupu řekl ´vám já ruku nepodám´. Ptali se, jak si můžu dovolit říct, že nepodepíšu smlouvu na koupi jednoho bytu,“ řekl Bolvari. Chtěl jim vysvětlit, že došlo k podání mylné informace a o prodeji se bude znovu jendat. “Paní zájemkyně ani její doprovod však nechtěli slyšet vysvětlení a vykřikovali urážky. Slušně, slovy ať se zvednou a odejdou, že nemám zapotřebí toto zde poslouchat, jsem se s nimi rozloučil,“ doplnil Bolvari.