Náhradní bydlení dostanou lidé z nadstavby domu v Lipové ulici v Chodově. Domácnosti, ve kterých žijí, se totiž ukázaly jako nevyhovující. „Rozlézá se zde plíseň, dochází k nedotápění prostor a problémy jsou i se zvukovou izolací,“ uvedl starosta Chodova Josef Hora. Ten navíc přiznal, že určité nedostatky se objevily již dříve.

„Zpočátku se nám závady dařilo reklamovat u příslušné firmy. Ta byla ale časem rozpuštěna. Nakonec šlo všechno na vrub města. Tento projekt se zkrátka příliš nepovedl,“ přiznal Hora.
„Už teď ale víme, jak se s tím vypořádat. Dotyčným nájemníkům dáme nové trvalé bydlení, které si navíc budou moci odkoupit do svého vlastnictví. Uvolněné prostory pak necháme opravit,“ doplnil starosta s tím, že konkrétní postup rekonstrukce bude jasný až po úplném vystěhování.

Náhradní bydlení město vybralo v ulici ČSA, v domě, kde původně bývala ubytovna pro matky s dětmi.
„Nové bydlení jsme nabídli celkem šesti lidem. Většina z nich se stěhováním souhlasila. V jednom případě jsme však dostali na stůl stížnost. Tu ale osobně projednám,“ přislíbil koncem minulého týdne starosta.

Přesné termíny stěhování zatím ještě nejsou stanovené. „Na nájemníky nebudeme v žádném případě tlačit. To záleží na nich, kdy se budou chtít do přidělených bytů nastěhovat,“ poznamenal jednatel bytové společnosti Bytservis v Chodově Emil Dolinský. „Jednotlivá jednání ještě budou pokračovat,“ dodal.