Za zpronevěru věcí, které za doby starostování objednávala bez vědomí města, ji včera plzeňský krajský soud odsoudil k trestu odnětí svobody na 15 měsíců se zkušební lhůtou na 15 měsíců.

Sidorjaková před soudem stanula kvůli činům z roku 2010, kdy uzavřela smlouvu se společností Sovt Radio, s. r. o., v celkové výši téměř 411 tisíc korun. Některé věci, které po společnosti pro Krásno Sidorjaková požadovala, však do smlouvy nezaevidovala.

Městu tak způsobila škodu za více než 71 tisíc korun, kterou mu bude muset na základě verdiktu soudu uhradit. „Ve smlouvě o dílo nebyly uvedeny dva notebooky a stojan na interaktivní tabuli. Věci objednala obžalovaná bez vědomí města, čímž tyto položky úmyslně zatajila,“ uvedl včera v jednací síni Krajského soudu v Plzni soudce Zdeněk Jaroš. Objednané věci Sidorjaková, která před soudem tvrdila, že je nevinná, městu nikdy nepředala. „Tímto krokem spáchala přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zpronevěry a odsuzuje se k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 15 měsíců se stanovenou zkušební lhůtou 15 měsíců,“ konstatoval Jaroš. Rozhodnutí je již pravomocné, obžalovaná může podat už jen dovolání.

Bývalá politička čelí i jiným obviněním – v letech 2007 až 2010 upřednostňovala vybranou firmu ve výběrových řízeních. Dále jí v roce 2014 plzeňský krajský soud uložil podmínku za vystavování fiktivních faktur a další podvod.