Na rej čarodějnic a bujaré veselí kolem filipojakubské vatry se připravují obce a města na Sokolovsku. Mnohé z nich na zítřejší večer chystají bohatý program – soutěže, hudební vystoupení či oblíbené lampionové průvody.


Chodov
Město Chodov ožije tradičním Čarodějnickým jarmarkem s pouťovými atrakcemi, který odstartuje již v 9 hodin. Odpoledne od 13 hodin bude hrát skupina Griff. V 15 hodin dojde na volbu Miss čarodějnice a Mistr čaroděj. Po 17. hodině mladí chasníci ze sboru dobrovolných hasičů vztyčí májku. V 19.30 vzplane filipojakubská vatra a ve 22 hodin ozáří oblohu ohňostroj.

Březová
Stavění máje chystá i město Březová. Zábavné odpoledne pro děti zde startuje v 16 hodin. Následovat od 18 hodin bude vystoupení mažoretek, rej čarodějnic a stavění májky. Průvod k vatře se vydá v 19.45 hodin. Ta by měla vzplát kolem 20. hodiny. To bude i signál pro Tuláky z Ostrova, aby spustili ve stylu country. Pro vyznavače rockové muziky zase zahrají No Problem z Kraslic. Velkým finále večera bude ohňostroj.

Loket
O slet čarodějnic nebude ochuzený ani Loket. Kdo je chce zahlédnout, měl by v 17.30 hodin přijít na loketské náměstí. Na místě se pak může zapojit do soutěží, pobavit se tancem či se připojit k lampionovému průvodu do Sportovní ulice – hřiště FK Loket.

Vintířov
Stavění máje s volbou Miss čarodějnice připravuje také obec Vintířov. Zde se pálení čarodějnic uskuteční za hudebního doprovodu country kapely BG4. Celá akce se bude konat v areálu před hasičskou zbrojnicí.

Habartov
Ve čtvrtek se čarodějnice objeví i v Habartově. Tady se slétnou v 16.30 hodin do areálu TJ Baník Habartov. Na programu bude stavění máje, hry pro děti, krátký program předvedou hasiči a připravená bude také muzika k tanci i poslechu.

Rotava
Bohatý kulturní program připravuje na 30. dubna Kulturní a informační centrum Rotava. V Areálu zdraví se od sedmnácti hodin uskuteční čarodějnický den. Návštěvníci se mohou těšit na rytířské souboje, renesanční tance a fire show. Lidé si budou moci vyzkoušet i lukostřelbu. Večer pak hasiči zapálí čarodějnický oheň.

Sokolov
Vítání máje v Sokolově zahájí ve čtvrtek 30. dubna od 16.30 hodin místní baráčníci. A to stavěním májky s folklorním programem na Starém náměstí. Od 18 hodin se pak na nádvoří zámku uskuteční čarodějný tanec žáků hornoslavkovské umělecké školy, pohádka místních ochotníků Ježibaby z Babína, strašidelná maškarní diskotéka a soutěž o nejhezčí masku. Chybět nebude ani lampionový průvod ze zámku do lesoparku a od dvaceti hodin na Bohemii keltská hudba česko-francouzské skupiny Bran.

Kraslice
Čarodějnický rej se uskuteční od 18.30 hodin. Zahájí ho průvod ze sídliště Sever do městských sadů. Tam se bude konat soutěž a volba nejoriginálnější masky. Zahraje dechová hudba Horalka.

Citice
V Citicích čarodějnické veselí začne ve 20 hodin lampionovým průvodem od panelových domů, který končí v areálu pivnice U Hřbitova, kde bude zažehnuta čarodějnická vatra. K dobré náladě zahraje country kapela Pic Nic z Chebu. V Citicích se pálení čarodějnic uskuteční také od 19 hodin U Hnáta. Zde v průběhu večera vystoupí kapely Selfexile, Narcoleptic a Bubble Bunt.

Josefov
Slavnosti, které začnou v 17 hodin na nádvoří hradu Hartenberg a poté se přesunou na náves Josefova, vyvrcholí dramatickým upálením čarodějnice. Tu předtím odsoudí inkviziční soud. Na návsi bude pestrý program. Chybět nebude ani soutěž o nejlepší masku čarodějnice. K tanci a poslechu zahraje skupina Ellen. Akce se středověkým podtextem vyvrcholí ohňostrojem.