Pálení čarodějnic v Sokolově
Kdy: 30. dubna od 16.00
Kde: lesopark Bohemia
Proč přijít: Při sletu čarodějnic v Sokolově bude na Bohemce až do večera vyhrávat muzika v podání kapel Kolband Sokolov & Down the Hill (finalisté soutěže Sokolov má talent), Potíže, Spektrum a Irish Dew. V 17 hodin se projde po Bohemce lampionový průvod a poté účastníci spálí čarodějnici. Celou akci moderuje Petr Čimpera a vstup je volný.

21. slet čarodějnic v Lokti
Kdy: 30. dubna od 17.00
Kde: amfiteátr Loket
Proč přijít: Tradiční, již 21. slet čarodějnic je připravený v loketském amfiteátru. A chybět nebude nic, na co jsou návštěvníci zvyklí, tedy Saxanin tanec, úkoly na stanovištích, volná zábava. Připravena je opět i ukázka hasičské techniky, disco Rostis Music Production. Občerstvení zajištěno, můžete si opéct buřtíky, pokud si je přinesete.

Pálení čarodějnic v Lokti už má svoji tradici, včetně Saxanina tance:

Pálení čarodějnic v Chodově
Kdy: 30. dubna od 14.00
Kde: areál BVC Chodov
Proč přijít: Tradiční akce se stavěním májky, muzikou a ohňostrojem se koná i v chodovském areálu BVC. Na akci budou probíhat soutěže, kde po splnění úkolu děti obdrží poukázky na limonádu a špekáček. O hudební doprovod se postarají kapely Starý pušky, Hillbillies a Cop. ve 22 hodin zakončí akci ohňostroj.

Slet čarodějnic u skautské klubovny v Horním Slavkově
Kdy: 30. dubna od 15.00
Kde: klubovna skautského střediska Arnika Horní Slavkov
Proč přijít: Slet v Horním Slavkově bude zahájen v 15 hodin a o čtvrt hodiny později slavnostně zaplane oheň. Až do půl šesté jsou připraveny soutěže pro děti. K tanci a poslechu bude hrát kapela M.H.S. z Plzně. A ocenění si odnese i MISS malá čarodějnice/čaroděj.

Při pálení čarodějnic v Josefově nechybí hrané scénky:

Pálení čarodějnic DOP-HC Dolní Rychnov
Kdy: 30. dubna od 13.30
Kde: DOP-HC Dolní Rychnov
Proč přijít: I v domě s ošetřovatelskou péčí v Dolním Rychnově je připraveno pálení čarodějnic. Postaví si tu májku, opečou buřtíky, poslechnou pěknou muziku a pobaví se s Country Ladies a harmonikou. Přijďte a užijte si s vašimi blízkými krásné odpoledne. Vše se odehraje pod Vilou Maria.

Pálení čarodějnic v Kraslicích
Kdy:
30. dubna od 19.00
Kde: Městské sady Kraslice
Proč přijít: Dům dětí, město Kraslice a dechová hudba Horalka svolávají všechny čarodějnice do kraslických Městských sadů, kde bude od 19 hodin připraven ten pravý rej čarodějů a čarodějnic. A hlavně: košťata, kocoury, netopýry, žáby a jinou havěť s sebou!

Čarodějnický rej v Kraslicích:

Pálení čarodějnic a stavění májky na Březové
Kdy: 30. dubna od 17.00
Kde: Komenského 123, Březová
Proč přijít: Svoji tradici má pálení čarodějnic a stavění májky i na Březové. Těšit se můžete na čarodějnický rej dětí, soutěže, diskotéku, průvod hasičů a mažoretek. V 19 hodin bude vztyčena májka. Večer k tanci a poslechu bude hrát kapela Martin Čarný band. Ve 22 hodin zaplane Strigis fireshow (ohnivá show). Za požární zbrojnicí budou po celý den k dispozici pouťové atrakce.

Pálení čarodějnic v Josefově
Kdy: 30. dubna od 18.00
Kde: u komunitního centra v Josefově
Proč přijít: K poslechu a tanci bude hrát skupina Šarkáni. Je připravená soutěž pro děti, občerstvení pro všechny. Akci připravil spolek Tradiční Venkov, z.s. ve spolupráci s obcí Josefov.

Proces jako ve středověku v Josefově a na hradě Hartenberg:

Rejdily čarodějnice u vás ve městě či obci? Májka už stojí? Akce se vydařila a všichni odcházeli nadšení a spokojení? Tak to má být. Pošlete nám fotky či videa na lucie.zippaiova@denik.cz. Rádi přiblížíme atmosféru ze svatojakubské noci u vás i čtenářům Sokolovského deníku.