Za místo dobrovolného odchodu ze života si muž z Karlových Varů zvolil dětské hřiště v Tuhnicích. „Oběsil se. Po našem příjezdu už byl mrtev,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí karlovarské záchranné služby. Téhož podvečera našli záchranáři mrtvého jednapadesátiletého muže také v Hroznětíně. „Tělo bylo nalezeno v automobilu zaparkovaném v hale bývalého masokombinátu,“ vysvětlil Hutta. Tento muž se udusil. Do vozu zavedl hadice od výfuku. Třetí muž se zastřelil. „Tělo pětačtyřicetiletého muže jsme odpoledne našli v chatové oblasti Bystřice v Březové u Sokolova. S největší pravděpodobností se jedná o sebevraždu zastřelením,“ uvedla Andrea Kávová, mluvčí sokolovské policie.

Podle psychiatra Karla Moravce se deprese u lidí na podzim a na jaře zhoršují. „To je neměnný stav. Letos je to horší o to, že lidé řeší nelehkou životní situaci. Přišli o práci a živobytí. Vánoce jejich stav ještě zhorší. Vidí kolem sebe šťastné a radující se lidi, ale oni se radovat nemohou. Oni jsou sami,“ vysvětlil.

Podle lékaře jsou to právě muži, kteří se rozhodnou řešit svou bezvýchodnou situaci sebevraždou. „Ženy mívají také úzkostné reakce, ale poradí si s nimi jinak. Muži se neradi svěřují, a když se rozhodnou, pak svůj záměr dokonají,“ dodal psychiatr.