"Mohu potvrdit, že o těchto problémech budeme vážně mluvit. Vyjádříme se ale až po skončení jednání,“ řekl šéf odborářů Petr Milsimer. Samotní zaměstnanci poukazují na to, že jich je v prodejnách málo. „Jsme enormně přetěžováni. Nedodržují se přestávky. Není čas se najíst a dojít si na toaletu,“ řekla jedna ze zaměstnankyň, která si z obavy o ztrátu zaměstnání nepřála zveřejnit jméno. „To už nemluvím o chování nadřízených. Když do prodejny přijedou, jsou arogantní. Dělají nám problémy třeba kvůli nalepené žvýkačce na zemi. To ale přece s naší prací vůbec nesouvisí,“ doplnila.

Slova zaměstnanců potvrzuje i vedoucí prodejny v Aši Jan Vychodil. Ten je zakladatelem odborů a sedí v jejich výboru. „Lidé jsou nespokojeni. Jsou rádi, když si je přetáhne jiný obchodní řetězec. Chceme bojovat proti chování vedení Plusu. Hledají neustále jen mouchy,“ uvedl. Mluví se i o stávkové pohotovosti. Tu odbory vyhlásily už loni před Vánoci. Hrozilo tak, že budou prodejny uzavřené. „Tehdy se vše zklidnilo, ale teď je to ještě horší,“ sdělil Vychodil.

Mluvčí Plusu David Kolar byl situací překvapen. Plus-Discount prý neregistruje žádné připomínky odborů. „Na květnové schůzce jsme o ničem takovém nebyli informováni. S odbory veškeré záležitosti probíráme a nacházíme oboustranně akceptovatelná řešení,“ reagoval Kolar. Podle šéfa odborů Milsimera se však tato problematika týká nejen prodejen v západních Čechách, ale i ostatních, celkem 133 prodejen v republice. Vedení odborů dokonce odlétá za několik dní do německého Stuttgartu, kde chce najít podporu u tamních odborů Plusu. „V Německu je situace naprosto opačná. Chceme pak mít při jednání v Čechách větší sílu,“ dodal Vychodil.