Jak uvedl správce sokolovského přírodního koupaliště Michal Karel Kotous, letos bude pokořena návštěvnost 30 tisíc lidí. Ta tak bude třetí nejvyšší od roku 2006, kdy bylo koupaliště otevřeno.

Kvalita vody je tam na nejvyšší úrovni. Na Sokolovsku je tomu stejně i na vodní nádrži Tatrovice nebo na Bílé vodě v Chodově a na vodní ploše Boden u Habartova. Voda vhodná ke koupání je také na Jesenici na Dřenici na Chebsku nebo v Lidu-Hamrníkách u Mariánských Lázní.

„Voda vhodná ke koupání, avšak s mírně zhoršenými vlastnostmi je na Rybářské baště a v kempu Václav na Jesenici. Tady se vyskytují sinice. Obdobně je tomu na koupališti Rolava v Karlových Varech, kde se vyskytují řasy,“ uvedla Andrea Dašková z Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.

Voda nevhodná ke koupání je kvůli výskytu sinic na Skalce na Chebsku. „Zákaz koupání platí na Velkém rybníku u Hroznětína kvůli masovému výskytu sinic,“ dodala.

Podle meteorologa Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové se můžeme po celý týden těšit na vysoké teploty, které se na některých místech v regionu přehoupnou přes 30 stupňů. Mírné ochlazení přijde až o víkendu. „To se objeví i dešťové přeháňky,“ uvedl Kovařík.