Do té se na Sokolovsku rozhodla připojit města Chodov, Horní Slavkov a Oloví. Zveme vás již na sedmý ročník této oblíbené akce. I letos si společně zazpíváme tři koledy, které již známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma. O dalších dvou rozhodnete svým hlasováním. Zpívání zakončíme vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí. Sejdeme se 13. prosince v 18 hodin na různých místech ČR, abychom nejen společně zpívali, ale prožili i příjemný adventní čas.

CHODOV

V Chodově se do zpívání koled zapojí již podruhé. „Je to letos druhý ročník, učíme se. Vloni přišlo zhruba třicet lidí, tak uvidíme,“ potvrdil organizátor Rudolf Netík. Žádný doprovodný program Chodovští nechystají. „Beru to spíš jako vnitřní záležitost. Abychom se trochu při těch Vánocích zklidnili. Bude se zpívat v parku, prostředí je velmi komorní, pod stromy, u naší pěkné sochy Knihkupce,“ přiblížil atmosféru. Zatímco loňský ročník se uskutečnil podle organizátora velmi narychlo, letos jsou oznámení v Chodovském zpravodaji, smyčky běží v chodovské televizi, po městě visí plakáty a o akci se lidé dozvědí i na webových stránkách. „Pokud bychom viděli, že je o akci velký zájem, něco bychom propříště určitě vymysleli,“ dodal Netík.

HORNÍ SLAVKOV

Také Horní Slavkov se do Česko zpívá koledy zapojuje podruhé. A i s doprovodným programem, který začne už úderem páté hodiny večerní. „Budou vystupovat školky, které si připravily taneční a hudební vystoupení. A pozvali jsme i mladou, nadějnou zpěvačku Adélu Částkovou,“ uvedla Soňa Kvasničková, ředitelka městského kulturního střediska. Do šesti hodin pak bude vyhrávat country kapela Bad Boys a lidé se budou u stánku moci zahřát svařákem či teplým čajem. „Od šesti pak se školkami a dalšími pozvanými hosty budeme zpívat koledy,“ uzavřela Kvasničková. Texty budou mít ve Slavkově kvůli mateřinkám trošku zkrácené a návštěvníci je obdrží nakopírované.

OLOVÍ

Oloví je stálicí při oblíbené akci Česko zpívá koledy. Tamní děti spolu s pedagogy, rodiči i ostatními se ho zúčastňují od samého počátku. Nejinak tomu bude i letos.

„Sejdeme se opět u vánočního stromečku pod kostelem. Vystoupí děti ze základní školy i ty z mateřinky. Sejdeme se o něco dříve a spolu s rodiči a ostatními návštěvníky se naladíme na vánoční atmosféru, jak jinak než zpěvem. Přítomní se nemusejí bát zimy, bude pro ně připraven teplý čaj i oblíbený vánoční svařák,“ říká Andrea Štětinová.

(roc,žip)