Pevnou obuví a teplým oblečením by se měli vybavit cestující, kteří se hodlají v sobotu vypravit mikulášským vlakem do Hřeben. Už po vystoupení ze zvláštního expresu je totiž čeká návštěva tří pekel, pěší pochod na zříceninu hradu Hartenberg a bujaré veselí na Cikánském dvoře. Nouze nemá být ani o spoustu překvapení.

„Lidé se mohou těšit na skutečně nevšední zážitek. Už jen proto, že po dlouhých letech znovu ožije nádvoří zdejšího hradu,“ řekl člen historického souboru Gothic Teufel Dalimil Dolejší. Kromě hudců středověkých písní bude v Hřebenech vystupovat i šermířská skupina Anima Tenebra či gotičtí a renesanční tanečníci Ambrenau. Dalšími lákadly jsou ohňová show, živý betlém a dětské divadlo.

Tradiční mikulášské jízdy se obvykle účastní stovky lidí. „V minulém roce jsme jich napočítali asi šestnáct set. S obdobným zájmem počítáme i letos,“ přeje si jednatel železničního spolku Klub M 131.1 Sokolov Robert Koutný.

Slavnostní zahájení celé akce se uskuteční ve 14.30 hodin na nádraží v Sokolově. „V 15 hodin pak odjede zvláštní parní vlak, ve kterém budou pro zájemce rezervovaná místa,“ poznamenal Koutný.

Mikulášský expres bude vyrážet také z Kraslic. Podrobný jízdní řád cestující naleznou v jednotlivých stanicích.