Akce, která je ze strany účastníků hodnocena kladně a zanechává v nich velký sportovní a kulturní zážitek. Tak hodnotí sportovní klání s názvem Běh přátelství většina zúčastněných. Nejinak tomu bylo i letos, kdy měl běh jubilejní desátý ročník.

„Prohloubit a utužit vztahy mezi partnerskými městy Sokolovem a německým Schwandorfem. To je hlavním cílem tohoto sportovního klání," říká mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková. Partnerská města se každým rokem střídají v místě zahájení běhu.

Letos se startovalo od takzvané Brány borců lehkoatletického stadionu v areálu Baníku Sokolov. Účast si nenechal ujít například místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

„Rozbíhal jsem letos první úsek tradičního Běhu přátelství," řekl další z účastníků Jaromír Dvořák. Trasu na české straně, dlouhou 65,2 kilometru, zdolali zástupci sokolovských sportovních oddílů za 5 hodin a 45 minut. Místem setkání běžců obou zemí byl hraniční přechod Pavlův Studenec/Bärnau, kde bylo na památku akce zhotoveno hromadné foto. Poté se běžci za průběžného střídání na trati vydali směrem ke Schwandorfu. Trať dlouhou 79 kilometrů absolvovali do cíle na německém náměstí za proměnlivého počasí.

Po doběhu v čase 18.30 hod. obdržel každý účastník akce pamětní medaili.