KARLOVARSKO

Hned pět sborů se chce této akce zúčastnit na Karlovarsku. Bude to Svaz postižených civilizačními chorobami v Abertamech, Chyše, Dětský pěvecký sbor Káčata v Radošově, Lidový sbor z Velkého Rybníka Cantus De Velas a Karlovy Vary, kde na Mlýnské kolonádě společně s Deníkem a karlovarskými radními zazpívá Pěvecký sbor ze ZŠ a ZUŠ Šmeralovy ulice Miroslavy Lendělové. „Počítáme opět s účastí,“ avizoval náměstek primátorky Tomáš Trtek. Zpívat má i primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

SOKOLOVSKO

Na Sokolovsku se bude zpívat na čtyřech místech. V Chodově se sejdou lidé v parku u sochy Knihkupce. V Horním Slavkově je pro zpívání koled vymezen prostor na náměstí před městským kulturním střediskem. Poctivě tam nacvičují děti z obou mateřských škol a školní družiny. „Ty pak budou zpívat na schodišti před kulturním domem. K nim se většinou přidává další stovka lidí,“ informovala ředitelka MKS Soňa Kvasničková. Druhým rokem se zapojila do akce základní škola v Královském Poříčí, která zpívání letos pořádá spolu s obcí u stromečku. A tradičním účastníkem je Oloví, kde se lidé schází u stromku pod kostelem. Nebude chybět občerstvení ani svařák na zahřátí.

CHEBSKO

I na Chebsku se opět sejdou lidé, aby si zazpívali známé koledy. V Chebu se například mohou těšit, že si vánoční písně zazpívají spolu s pěveckým sborem Kopretiny a Špalíček pod vedením Evy Kůrkové ze Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha v Chebu. S Deníkem si mohou zazpívat také Mariánskolázeňští. K akci se připojil tradičně hotel Krakonoš. „Společně se všemi návštěvníky zazpívá koledy žesťový orchestr základní umělecké školy,“ uvedl ředitel Krakonoše Jiří Richter. Hotel zajistil také autobusovou dopravu k hotelu a zpět do města.