Práce na březovském hřbitově a jeho okolí běží i od jeho otevření prakticky stále. Hřbitov je velkou raritou široko daleko. Je totiž zcela nový. Najde se proto řada připomínek mezi pozůstalými, kteří ho navštěvují. Celou škálu nápadů však má i březovská radnice. Stavět či rekonstruovat chce postupně podle potřeb a financí. Lidem jdoucím z Březové na hřbitov pěšky bude sloužit veřejné osvětlení.

„Po otevření volali lidé po zábradlí u schodů či zpevnění povrchů mezi jednotlivými hroby. Při nepříznivém počasí se zde tvoří bláto. Vyšli jsme jim samozřejmě vstříc. Postupně budeme dolaďovat vzhled celého areálu," potvrdil starosta Březové Miroslav Bouda. Nyní se podle plánů radnice dočkají lidé lepších přístupových cest už ze samotné Březové.

„V dohledné době bude přistoupeno k opravě přístupového chodníku ke hřbitovu pod sportovním areálem. Dále budou odstraněna již nepotřebná a nevzhledná svodidla na bývalé výpadovce a ve finále vznikne upravený chodník s veřejným osvětlením až ke hřbitovu," dodal starosta.

Radnice by chtěla zřídit v areálu i malé zahradnictví se školkou pro okrasné dřeviny. Snem březovské radnice je i smuteční kaple. Moderní kaple by neměla sloužit jen k obřadům, ale také k různým společenským akcím.