Noční můra všech cestujících pominula. Avizovaná dnešní stávka se totiž nekoná a vlaky i autobusy pojedou tak, jak jsou lidé zvyklí.
Poslanci během úterka vyslali odborářům dobrou zprávu – schválili novelu zákona, která ruší danění zaměstnaneckých benefitů. Odbory tedy chtějí nechat poslance nadále jednat.

Už před tímto prohlášením bylo ale na Karlovarsku jasné, že autobusová doprava pojede normálně. „S našimi odboráři jsme se dohodli, do stávky by nešli,“ konstatoval Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary, který provozuje MHD v Karlových Varech.

Stejnou informaci měl s předstihem i Zdeněk Suchan, ředitel Autobusů Karlovy Vary. „I kdyby se stávka konala, my bychom jezdili podle platných jízdních řádů,“ řekl Suchan.

Největší otazník tak visel nad Českými drahami. „Měli jsme připravený krizový scénář, ale nakonec jsme rádi, že nebude potřeba, protože podle mých informací je stávka zrušená,“ potvrdila Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah.

Rozhodnutí odborářů vítají také samotní cestující. „Jsem moc ráda, že nakonec nic nebude. Od 4 do 9 by to byla hodně nepříjemná doba, protože je pro mě i určitě pro ostatní cestující dobou, kdy se dopravuji do práce. Proto je dobře, že nakonec bude klid a vše pojede tak, jak to normálně je,“ řekla Blanka Zíková z Nejdku.