Černé skládky z města nadobro zmizely, příroda ale dlouho čistá nevydržela. Cesty zavalila kopa odpadu. Lidé si stěžují, místo procházky lesem je čeká nepříjemné překvapení. V bývalých výsypkách, které navíc v minulosti prošly rekultivací, leží tuny odpadu. Jedná se o oblast Hory – Jenišov – Nové Sedlo – Chodov. Podobný stav cest byl i na „panelkách" ve směru Loučky, Chranišov ještě předtím, než je dobrovolníci vyčistili.


„Je neuvěřitelné, co lidi s přírodou dělají. Nedávno proběhlo čištění na panelových cestách, ležely na nich tuny odpadu. Pokud se rozhodnete zajít do lesa, uvidíte tam barely, papíry, železo i lepidla. Dnešní doba nabízí spoustu skládek a možností, nechápu, proč to tam lidi neodvezou. Smutné je, že se nepodařilo tyhle lidi chytit, asi bych tam umístila kamery," říká svůj názor obyvatelka Alena Tichá. Město o problému ví, na stížnosti obyvatel hodlá reagovat. Stejně jako v minulém roce chce viníka dopadnout.


„Na konci roku 2014 se nám za pomoci Sokolovské uhelné podařilo tuto skládku odstranit, ale bohužel ji zase někdo založil. Město Nové Sedlo tuto lokalitu monitorovalo, a dokonce zde umístilo fotopasti s pravidelnou kontrolou ze strany městské policie. Viník nebyl zajištěn," říká starostka Věra Baumanová s tím, že problém Nové Sedlo řeší.


„Díky fungujícímu systému svozu komunálních odpadů se počet černých skládek postupně snižuje, přesto stále existují lidé nebo firmy, kteří odpady vyhazují na nelegální skládky. Takové jednání je v rozporu se zákony a hrozí za to vysoké pokuty. Apeluji na občany, aby kontrolovali firmy, které jim provádějí stavební úpravy, že odpad legálně likvidují," dodala na závěr starostka.

Autor: Klára Čurlinová