Kritika a značné obavy ze strany řidičů se stále více objevují s blížícím se uzavřením mostu přes řeku Ohři u Transmotelu u Sokolova. V souvislosti s výstavbou rychlostní silnice R6 zde od listopadu budou moci projíždět jen auta směrem od Karlových Varů. Druhý pruh bude zavřený a doprava od Chebu povede přes Sokolov. Ve hře je pak i varianta, že se v dubnu příštího roku most uzavře úplně a s náporem tisíců aut a kamionů se budou muset vyrovnat i Loket a Staré Sedlo. Právě tudy by pak měla vést objížďka od Karlových Varů.

Řada motoristů avizovaná omezení považuje za katastrofická a předpovídá chaos především v ulicích Sokolova.
„Nechal bych pány z ředitelství silnic a dálnic jezdit každý den po Sokolově v dotčeném úseku od rána do večera, aby si to užili. A mohli by spát v jednom z domů u objízdné trasy. Hned v přízemí. Kolikrát ve špičce kolabuje doprava sama o sobě. Natož když by tu pak projíždělo několik tisíc vozidel denně navíc. Stačí nehoda na I/6 a je to velmi znát. Nebo chtějí pánové, aby se lidé dali dohromady a začali blokovat přecházením přechod třeba na Kraslické ulici? Chtějí stojící kolonu až do Karlových Varů a do Chebu?“ ptá se rozzlobeně jeden ze čtenářů.

„Mně stačí, když jedu odpoledne z práce přes Sokolov. To je kolikrát taková mizérie. Zvláště mezi kruháči v centru města. Jsem moc zvědavá, jak to tady bude vypadat v listopadu,“ stěžuje si Lucie ze Sokolova.

Objevují se ale i úvahy, jak dopravní rébus nejlépe vyřešit. Jeden z motoristů navrhuje, aby plánovaná objížďka od Chebu, Černého Mlýna a Citic v Sokolově neuhýbala na Kraslickou ulici, ale směřovala dál rovně podél nádraží.
„Z té by se stala jednosměrka pro tento tranzit až do Královského Poříčí a zároveň by ulice U Divadla byla obousměrnou pro standardní městský provoz. Zabránilo by se tak kolapsu v Kraslické ulici, který bude tímto na denním pořádku,“ uvažuje řidič.