Celkem tři tisíce korun dostane od redakce Sokolovského deníku občanské sdružení Střípky ze Sokolova. Jedná se o výtěžek sbírky Charita, již důvěrně znají především naši dopisovatelé a takzvaní čtenáři – reportéři. Ti se totiž vzdávali svých honorářů a tak postupně plnili konto, které tento týden slavnostně vyprázdníme. Peníze redakce předá zakladatelce a vedoucí Střípků Renatě Nečové.

„Za příspěvek bychom mohli například koupit DVD přehrávač pro pacienty v Domě ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově. Záleží ale ještě na vedení léčebny, jestli s tím bude souhlasit,“ uvedla Nečová. „Myslím si, že pacientům by se to líbilo, společně by alespoň mohli sledovat staré filmy,“ doplnila.
Střípky přiznávají, že podpora veřejnosti a sponzorů je pro ně nesmírně důležitá. „Čím více nám pomáhají, tím více může pomáhat naše organizace nemocným lidem. A věřte, ti o naši péči skutečně hodně stojí,“ zdůraznila.

A jaká je náplň práce sokolovských Střípků? Pravidelně docházejí za starými a opuštěnými lidmi, kteří se o sebe již nedokáží sami postarat. „V podstatě se snažíme o zlepšení jejich podmínek. Už jenom když se objevíme ve dveřích, je vidět, jak moc jsou šťastni, že jsme za nimi znovu přišli,“ zmínila Nečová.