Signatář Charty 77 Jiří Vaněk, který dříve bydlel v Karlových Varech a dnes žije v australském Sydney, se zastal chodovského spisovatele Ladislava Nykla. Ten totiž na stránkách Sokolovského deníku zveřejnil své vzpomínky na sametovou revoluci a dotkl se i tématu Charty 77. Čtenáři mu oponovali a chtěli vědět, zda se sám pod listinu podepsal.
„I když jsem poslal do Prahy po jednom známém začátkem března 1977 svůj podpis pod provolání Charty 77, nějak to zmizelo, a jak jsem se později dozvěděl, tyhle podpisy šly přímo do rukou StB. Signatáři v Praze nás vlastně neznali a já a mně podobní jsme byli jen malí pěšáci,“ vysvětlil Ladislav Nykl, proč nyní v seznamu signatářů nefiguruje.

„Prečetl jsem si diskuzi k článku Naše podpisy šly do rukou StB a chtěl bych uvést na pravou míru podepsání Charty 77 Láďou Nyklem. Podle zjištěných informací Nykl skutečně Chartu podepsal. Že nebyl jeho podpis doručen do Prahy, za to může strach člověka, který kousek papíru s Nyklovým souhlasem a podpisem zlikvidoval před kontrolou občanského průkazu ve Vřídelní ulici v Karlových Varech,“ objasnil situaci Jiří Vaněk. „Láďa byl dobrý kamarád mého bratra Jaroslava, kterého v jeho 16 letech prostříleli bolševici jak řešeto, ale přežil. Láďa je čestný člověk, který se nikdy se zločineckou bolševickou mafií nezapletl. Ironické poznámky v diskuzi jsou psány nejspíš lidmi, kteří nemají moc čisté svědomí,“ pokračoval Vaněk.