Bezvládné ženské tělo na chodníku zalarmovalo záchranáře. K postarší ženě nakonec museli lékaři přivolat strážníky. Byla totiž opilá a začala je ohrožovat.

Celý případ začal ve chvíli, kdy si jeden z taxikářů všiml ženy ležící na chodníku. Přivolal rychlou záchrannou službu, která ženu odvezla na chirurgii chebské nemocnice. Tam se okamžitě strhla mela. „Žena začala zdravotnickému personálu nadávat, urážet ho a nakonec byla i agresivní,“ uvedl ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík. Jednalo se přitom o devětašedesátiletou ženu z Chebu, která podle Šmolíka neměla v minulosti problémy se strážníky.
„Podle orientační dechové zkoušky nadýchala necelé dvě promile alkoholu. Po kontrole v chebské nemocnici jsme ji transportovali na sokolovskou záchytku,“ poznamenal Šmolík. Podle jeho slov byla tato žena už pátou osobou, kterou strážníci v letošním roce na záchytku museli přepravit.
„Bohužel s agresivním chováním opilců vůči zdravotnickému personálu se setkáváme stále často,“ sdělila Zdeňka Marková, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice, a.s. „Většinou se jedná o verbální útoky. Občas ale dojde i k fyzickému napadení,“ dodala.

Velkou část agresivních opilců tvoří bezdomovci, kvůli kterým je v Chebu v platnosti městská vyhláška, která zakazuje konzumaci alkoholu v některých částech města. Jednou z nich je i nádraží a jeho okolí.
„Vyhláška nevyhláška, stejně jsou pořád opilí,“ řekla Marie Rozsypalová z Chebu. „Stačí kolem nich jen projít. Strašlivě páchnou zvětralým alkoholem a bůhví čím ještě. Navíc žebrají a povykují na sebe, jako kdyby byli na nádraží sami,“ dodala.
Jediné, co proti lidem bez domova pomáhá, je neustálý dohled ze strany strážníků či ochranky chebského nádraží. Blokové pokuty se v jejich případě míjí účinkem, protože je nemají z čeho zaplatit.

Bezdomovci ale nejsou problémem jenom pro nádraží a jeho okolí. Své o nich vědí také lidé v obchodních centrech. Výjimkou není ani obchodní dům na pěší zóně v centru města.
„Každou chvilku ve vestibulu někoho potkám, jak se tam potlouká s lahví piva v ruce,“ povzdechla si seniorka Anna Mašková z Chebu.