Některým občanům bydlícím v sokolovské ulici Bratislavské vadí stav chodníku v jejich ulici natolik, že napsali starostovi města. Od loňského podzimu je prý rozkopaný a navíc se neudržuje.
„Mám výhradu ke stavu této komunikace. Jedná se totiž o to, že město Sokolov nepovažuje tuto ulici za důležitou,“ píše Zdeněk Vandrovec, který zde bydlí. Starosta oponuje. „O dopisu občana vím. Chodníku chybí asfaltový povrch, který se neudělal, protože nebyly dobré povětrnostní podmínky,“ řekl Zdeněk Berka. Jeho slova potvrzuje vedoucí odboru správy majetku na sokolovské radnici. „Není to naše akce. Soukromá firma zde pokládala optické kabely pro jednoho z telefonních operátorů,“ upřesnil Pavel Beran. Jak dále dodal, s firmou řeší přes stavební úřad nejeden problém. Potíže v této lokalitě mají zejména rodiče s kočárkem, kteří musejí na silnici. „Jedná se o komunikaci dost vytíženou. Jezdí zde i autobusy, a to je pak na nebezpečnou situaci opravdu zaděláno,“ dodává ve svém dopise Vandrovec.

V ulici Bratislavské se však najdou i občané, kteří tvrdí, že si před svým domem uklízejí sami již několik let a problém nemají.
„Bydlím tu od války a vždy si před svým domem uklidím. Se sousedem odhazujeme sníh i v noci,“ řekl sedmaosmdesátiletý František Svoboda. Povrch je prý z jakési udusané šotoliny. I on potvrdil, že krutá zima stavbu prodloužila. „Loni tu byli dělníci, přijelo i auto s asfaltem, jenže pozdě. Přes noc napadl první pořádný sníh a od té doby neslezl,“ dodal Svoboda.