"Letošní připomenutí významného výročí povýšení Chodova na město a založení sboru dobrovolných hasičů bude trochu jiné. Protože chceme, aby si výročí mohl užít opravdu každý, tak nás čeká vskutku nabitý program," přiblížil starosta Chodova Patrik Pizinger.

Dodal, že se letos nebude slavit pouze o jednom víkendu, jak tomu bylo v minulosti. Oslavy se rozdělí hned do do pěti víkendů.

"Každý tak dostane prostor pro svou prezentaci, zejména každý Chodovák si bude moci v klidu užít oslavy podle svého, podle toho, co ho zajímá. Novinkou je, že se letos upustí od průvodu. V posledních letech se ukázalo, že zejména kapacita našeho náměstí neumožnila Chodovákům si prohlédnout finále, a řada z nich odcházela zklamaná. Náhradou je právě prostor pro prezentaci všech v průběhu roku a věřím, že si tak každý přijde na své," konstatoval starosta.

Radnice zároveň zveřejnila jaké má plány. Oslavy zahájí chodovskou Vavřineckou poutí. V následujících víkendech bude následovat festival jídla a pití, akce na Bílé vodě, prezentace městského úřadu, městských organizací a spolků ve městě. Vše vyvrcholí v polovině září, kdy proběhne slavnostní večer a velká oslava na náměstí se zajímavým koncertem a zejména ukázkami hasičské techniky včetně oblíbených dynamických ukázek zásahů.

Přípravy jsou v plném proudu a podílí se na nich takřka všichni, od radnice přes kulturní a společenské středisko, knihovnu, infocentrum, technické služby, DDM Bludiště až po místní hasiče a městskou policii. V současné době se zejména upřesňuje podrobný program, rozpočet a město se pouští do samotné přípravy jednotlivých víkendů a akcí.

"Věřím, že si opravdu každý najde v programu to, co ho baví a zajímá. Já osobně se těším, že si společně toto výročí užijeme," uzavřel Pizinger.