„Projekt nové části školy počítá se třemi patry a podkrovím. Každé patro bude propojené se stávající budovou. Sloučením obou podkroví navíc vzniknou obrovské půdní prostory. Přístavba je koncipována jako bezbariérová a nabídne devět nových tříd pro přibližně 270 žáků. Kompletně škola pojme na 550 dětí," uvedl Polák.
Rekonstrukce šaten a sociálního zařízení bude hotová ještě letos v srpnu. Přístavba pak nejpozději v červnu příštího roku. Investiční akci financuje radnice formou úvěru.

„Připravujeme také zateplení celého areálu, tedy školy, jídelny i tělocvičny," poznamenal Polák.
Rekonstrukci a rozšíření školy plánuje Chodov už od roku 2012. Ještě loni tam sídlilo gymnázium a obchodní akademie. Budova však byla ve špatném stavu a vyžadovala milionovou investici. Karlovarský kraj k ní nechtěl přistoupit a zvažoval i z dalších důvodů úplné zrušení školy. Proto se město s krajem dohodlo na bezúplatné směně objektů a gymnazisté se nastěhovali do budovy v Komenského ulici.

Po rošádě objektů do nově nabyté budovy ve Smetanově ulici chodili v uplynulém školním roce jen žáci druhého stupně. „Mladší děti ještě příští rok zůstanou ve třídách v ulici Dukelských hrdinů a v novém prostředí začnou školní rok 2017/18," dodal.