Využívat by je mohli občané Chodova a okolí již v příštím roce. Nápady uspěly v rámci prvního ročníku participativního rozpočtu a mají oživit město.

Lidé vybírali ze čtrnácti projektů, které postoupily do závěrečného hlasování. „Vítězných sedm návrhů se dočká realizace v průběhu příštího roku,“ potvrdil starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že město nyní prověřuje technické možnosti a vhodné lokality, kam nápady obyvatel umístit.

close Chodov hledá místa pro megahoupačku i koloběžkovou dráhu. info Zdroj: Foto: (mp) zoom_in Chodov hledá místa pro megahoupačku i koloběžkovou dráhu.

Pro letošní ročník vyčlenil Chodov dva miliony korun a se stejnou částkou počítá i do dalšího ročníku. „Ten chceme spustit příští rok na jaře,“ doplnil starosta.

Město si od této novinky slibuje, že místní více zapojí do rozhodování o životě a dění v Chodově. Vybírat mohli lidé z nápadů, jako je megahoupačka nad městem pro dva, veřejné ohniště, koloběžková dráha, osázení svahu zelení pod kostelem, doplnění mobiliáře v parcích, herní prvky u nádraží, cyklobox, zatraktivnění veřejného prostoru, vyčištění koryt potoků, agility hřiště pro psy, skříňky na Bílé vodě, megakuličková dráha, kolodráha v ulici U koupaliště nebo veřejná pítka.

V sousedním Sokolově stejnou věc už lidé zkoušeli a některé nápady byly originální. Do akce s názvem Můj nápad pro město přišlo naposledy, tedy v roce 2020, devět návrhů. Konečné slovo měli zastupitelé, nikoli veřejnost.