Pokud jejich praktický lékař neočkuje, museli si shánět vakcínu v očkovacích centrech Sokolov nebo Karlovy Vary. Očkovací místo je k dispozici v chodovském infocentru dva dny v týdnu. V pondělí i ve středu vždy od 14 do 18 hodin. Zda přibudou i další dny a a rozšíří se provozní doba, bude záležet především na dodávce vakcín, ale i zájmu lidí. Strach nemusejí mít ani řidiči, kteří pojedou jako případný doprovod. Pro ty co jedou k očkování je vyhrazeno k parkování celkem deset míst.

„Je dobře, že se podařilo ve spolupráci s Karlovarským krajem, Karlovarskou krajskou nemocnicí a Hasičským záchranným sborem zajistit pohodlnou dostupnost očkování pro obyvatele Chodova a okolí. Za sebe si přeji, abychom se brzy dočkali dostatečného množství vakcín, protože je nutné proočkovat zájemce ve všech věkových a profesních skupinách. Už teď se očkování ukazuje jako cesta k tomu, jak pandemii covid-19 porazit,“ uvedl starosta města Patrik Pizinger.

V Chodově se bude zpočátku očkovat vakcínou Moderna. Město nemá žádnou možnost ovlivnit výběr typu vakcín, vždy bude záležet na přidělených dodávkách. I nadále platí, že seniorům 70+ v případě potřeby s registrací do systému pomohou pracovnice infocentra. Při objednání v centrálním registru pro očkování je Chodov označen jako Sokolov – infocentrum Chodov.

Místo pro očkování mají připravené i v Kraslicích na tamní poliklinice. Bohužel nejsou vakcíny. "Místo je připravené, schválené, ale nejsou vakcíny. Nemá proto smysl jej otvírat, když není čím očkovat. Chtěli bychom zajistit komfort lidem, aby nemuseli nikam dojíždět. Nejbližší centrum je 25 kilometrů daleko. Většina praktických lékařů ve městě se však do očkování zapojila, takže o rizikové skupiny je postaráno. Přesto nadále situaci řešíme, chceme zde mít očkovací místo," řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek. Jako možnou šanci vidí pro očkování na poliklinice měsíc duben. "Ale situace kolem očkování a vakcín se mění ze dne na den, takže uvidíme," dodal.