"Chodov postupně mění podobu zahrad u všech svých mateřských škol a zároveň je otevírá veřejnosti. Revitalizace se letos dočká zahrada školky U Koupaliště. Práce začnou zřejmě v první polovině letošního roku." potvrdil mluvčí chodovské radnice Martin Polák. Autoři pojali projekt zahrady tak, aby dětem připomínala vesmírný prostor.

„Revitalizace bude zahrnovat úpravy vegetace, instalace lavic a nových herních prvků, jako jsou trampolíny, kopečky s tunýlky, pískoviště či kolotoč,“ upřesnil místostarosta Luděk Soukup s tím, že náklady jsou vyčísleny na zhruba dva milióny korun, přičemž městu se podařilo získat dotaci ve výši 600 tisíc korun.

Po demolici ubytoven by mohla zmizet i dopravní značka omezující rychlost
Po demolici ubytoven by mohla zmizet i dopravní značka omezující rychlost

V Chodově jsou celkem čtyři areály mateřských škol, polovina jejich zahrad už má revitalizaci za sebou. V loňském roce se povedlo upravit zahradu ve Školní ulici, kde přibližně za osm milionů korun vznikla herní plocha ve stylu pravěku včetně prvků s podobou dinosaurů.

Zahrada v MŠ Školní.Zahrada v MŠ Školní.Zdroj: Foto: Město Chodov

"Poslední školkou, která na přeměnu zahrady teprve čeká, je areál v Nerudově ulici. Také tady ale má město už připravenou studii. Všechny upravené zahrady bývají v sezóně v odpoledních hodinách otevřené také pro ostatní děti a jejich rodiče," dodal Polák.