„Proto jsem odeslal Penny nabídku k jednání, že by Chodov převzal část nákladů spojených s provozem parkoviště výměnou za to, aby ho mohli obyvatelé okolních domů dál využívat i pro noční parkování. Zároveň jsem firmě nabídl i aktivní spolupráci města při odstraňování potenciálních vraků nebo dlouhodobě odstavených aut tak, aby nemohlo docházet ke zneužívání parkoviště. A doufám, že se nám podaří najít společnou řeč,“ řekl starosta.

Společnost Penny tvrdí, že se nic nemění a parkování zůstane stejné jako v minulosti. „Parkoviště u prodejny je určené pro naše zákazníky, a bude proto osazeno příslušnou dopravní značkou, která umožňuje parkování v době otevírací doby prodejny. Tak tomu bylo i před požárem, pro místní obyvatele a zákazníky se tedy nic nezmění," říká mluvčí Penny Tomáš Kubík. Řidiči zde tedy využívali parkoviště i před požárem a bylo jim to tolerováno.

Nové Penny v Chodově roste rychlým tempem. Blíží se jeho otevření.
Moderní Penny v Chodově roste rychlým tempem. Blíží se jeho otevření

Nová prodejna Penny v Chodově roste jako z vody. Pokud vše půjde podle plánu, bude se otvírat na začátku letních prázdnin, což vítají zejména lidé ze sídliště, kterým prodejna chybí. Stavaři zahájili práce v listopadu loňského roku a dnes už se kolemjdoucí zastavují u nového objektu, který je opticky daleko větší a jiný než ten původní. Dělníci už mají hotovou dokonce i fasádu a nyní se prodejna vybavuje zevnitř.

„Stavba díky o třetinu větší prodejní ploše nabídne zákazníkům vyšší komfort i příjemnější prostředí pro jejich nákupy. Využitím nejmodernějších technologií bude energeticky neutrální a při její výstavbě bude instalována mimo jiné i nová generace autonomní vzduchotechniky,“ dodal Kubík.

Zdroj: Deník/Roman Cichocki

Nová prodejna byla kvůli omezením vyplývajícím z rozlohy a umístění pozemku navržena s atypickým půdorysem, čímž byla navýšena prodejní plocha o třetinu, a to z původních 677 na 905 metrů čtverečních. V okolí vyroste také nové parkoviště. Díky spolupráci s městem se podařilo navýšit počet parkovacích míst na 69 vozidel. Oproti původním pak budou parkovací místa rozšířena na 2,8 metru, což zákazníkům nabídne větší komfort při parkování.

Před okresním soudem v Sokolově současně se stavbou nového marketu probíhá soudní přelíčení s obviněným mužem Mário Baigerem, který zavinil požár chodovského Penny. Supermarket 6. listopadu 2022 v ranních hodinách zcela vyhořel, zůstaly jen obvodové zdi. Poškozeno bylo i několik zaparkovaných aut v těsné blízkosti. Celková škoda je zhruba 52 milionů korun. Mladík byl obviněn z poškození cizí věci, za což mu byl navržen trest odnětí svobody na 30 měsíců, podmíněně odložený na zkušební dobu 36 měsíců. Sám obžalovaný svou vinu nepopírá. Co však obhajoba rozporuje, je fakt, že za způsobenou škodu velkého rozsahu zodpovídá výlučně obžalovaný.