„Obrací se na nás lidé s dotazy, jestli nedojde k uzavření parkoviště u Penny Marketu nějakou závorou. V tuto chvíli o ničem nevím a město Chodov ani není účastníkem nějakého řízení o změně dopravního značení. To znamená, v tuto chvíli vycházíme z toho, že parkoviště bude otevřené. Vyplývá to i z jednání, která jsme s Penny Market historicky vedli. Takže není nám to, nebo mně osobně ani městu, nějakým způsobem známo. A právě i fakt, že my jako město tam vybudujeme devět parkovacích míst, je pro mě trošku i garancí toho, že bude-li tam veřejné parkoviště, tak nám ho Penny Market nemůže zavřít. Takže zatím nemáme informaci o tom, že by kterýkoliv z našich třech marketů v Chodově, myslím tím Penny, Tesco ani Lidl, uzavíral parkoviště ve večerních hodinách pro veřejnost," řekl starosta Chodova Patrik Pizinger. Jeho slova potvrzuje i vedení firmy.

„Parkoviště u prodejny je určené pro naše zákazníky, a bude proto osazeno příslušnou dopravní značkou, která umožňuje parkování v době otevírací doby prodejny. Tak tomu bylo i před požárem, pro místní obyvatele a zákazníky se tedy nic nezmění," říká tiskový mluvčí Penny Tomáš Kubík.

Okresní soud Sokolov
Začal soud s mužem, který zapálil Penny. Škodu nejsem schopen zaplatit, řekl

Bývalý supermarket, který stál na stejném místě, vyhořel takřka do základů. Požár ho zachvátil ze soboty na neděli 6. listopadu 2022. Z objektu zbyly jen obvodové zdi. Na místě zasahovalo dvanáct jednotek hasičů a zasažena při něm byla také auta, která stála v těsné blízkosti. Po likvidaci vyhořelého objektu tam Penny staví nový supermarket. Otvírat se má ještě letos. Požár vznikl kvůli tomu, že si mladík chtěl dobít telefon v zásuvce, kterou měla prodejna nad umělohmotnými nákupními košíky. Mobil mu spadl do jednoho z nich, a tak se rozhodl dostat se do něj pomocí zapalovače.