Vliv na konečné číslo měla souhra několika faktorů. „Především v posledních dvou měsících roku 2015 se podařilo splnit daňové příjmy na 117 procent," uvedla tajemnice chodovské radnice Marcela Kubicová.

Do daňových příjmů podle ní patří mimo jiné pokuty, správní poplatky či poplatky za hrací automaty. „Ty se podařilo splnit na 151 procent, což činí 18,6 milionu korun," upřesnila tajemnice.

Svou roli hrála také výběrová řízení, při nichž se dařilo snížit náklady na jednotlivé akce. Do výsledku se pak promítly i dobíhající dotace, kdy do městské pokladny přišly díky rychlým realizacím projektů peníze z dotačních titulů. „Loni jsme dokončili například stavbu šaten a sociálního zázemí pro sportovce, zateplení mateřské a základní školy a revitalizaci v Tovární ulici," připomněla Marcela Kubicová s tím, že za loňské investice zaplatil Chodov přibližně 53 milionů korun. „Sedmadvacet milionů šlo do oprav chodníků a komunikací," doplnila tajemnice.

Chodovský rozpočet loni dosáhl výšky zhruba 229 milionů korun, příjmy se mu dařilo plnit na 110 %, výdaje pak činily 90 %. Letošní rozpočet je téměř totožný, na investice má ale Chodov připravenou částku 62 milionů korun.  (tin)