Základní škola v ulici Dukelských hrdinů byla prázdná zhruba tři roky a nejlepší využití bylo podle vedení města přesunout do budovy základní uměleckou školu. Objekt prošel kompletní rekonstrukci. Využívaný prostor se zvětšil ze zhruba 1500 metrů čtverečních na 2000 metrů. Bylo tak možné vytvořit zázemí k tanečnímu sálu a sociální zařízení. Nechybí koncertní sál se šatnou pro účinkující, kuchyňka a sklad na stojánky a různé ozvučení. Škola má také prostor pro další rozvoj či nové nápady.

"Po roce intenzivní práce je bývalá základní škola kompletně opravena a připravena sloužit výuce naší základní umělecké školy. Já za sebe jsem moc rád, jak se to celé podařilo. Povedlo se zachránit největší komplex historických budov v Chodově a zároveň jim vdechnout nový život," říká starosta Chodova Patrik Pizinger.

Stará základní umělecká škola v ulici ČSM bude zbourána. "Stav tohoto objektu již neumožňuje jeho další využití a rekonstrukce bez jasného využití nedává smysl. Proto se letos připraví jeho demolice. Pro město to bude první impuls k zahájení revitalizace celého území okolí parku a přípravě pro budoucí investice," dodal Pizinger.

Otakar Mika
Nový starosta Kraslic považuje za zásadní finanční kondici města