Práci asistenta získal bývalý dlouholetý strážník chodovské městské policie. „Bude jakýmsi tykadlem, prodlouženou rukou strážníků a prostředníkem mezi veřejností a městskou policií," uvedl velitel městské policie v Chodově Ladislav Staněk.

Zřetelně a nezaměnitelně označený preventista bude mít podle něj široký záběr a čeká ho řada úkolů. „Dohled na přechodech u škol, komunikace s majiteli domů, kontakt se závadovými osobami, kontrola městského majetku v problémových lokalitách a řada dalších povinností. Počítáme také se spoluprací se sociálním odborem, kdy bude třeba asistence při některých návštěvách," vyjmenoval Ladislav Staněk část pracovní náplně preventisty.

„Při výběru vhodného kandidáta hrála roli vysoká spolehlivost, zkušenosti a především velká znalost místních poměrů," poznamenal velitel.
O místu preventisty radnice uvažovala dlouhou dobu a od loňského léta se začala na novinku intenzivně připravovat. Chodov ovšem na rozdíl od drtivé většiny jiných měst jde vlastní cestou a místo asistenta zřídil zcela ve vlastní režii a na své náklady.

„Klasické dotační programy a projekty financované Ministerstvem vnitra jsou pro nás svým způsobem omezující," vysvětlil starosta Chodova Patrik Pizinger, proč se město ubírá netradičním směrem. „Asistent patří pod městskou policii, jejíž rozpočet se nemusel pro letošní rok kvůli tomu navyšovat," doplnil starosta s tím, že město novinku vítá. „Vhodný kandidát nám totiž chyběl několik let," poznamenal.

Radnice zhruba po roce práci preventisty vyhodnotí. „Pokud to správně uchopíme, věřím, že si lidé k tomuto kroku najdou důvěru a budeme pokračovat i v dalších letech," řekl Patrik Pizinger.