„Její tehdejší vlastníci však o rekonstrukci neměli zájem. Město ji proto před časem odkoupilo s cílem stavbu zbourat a lokalitu upravit," uvedl. Záchrana či přestavba domu přitom nepřipadaly v úvahu. „Dům má silně narušenou statiku, jeho stav a skutečnost, že se nachází v ochranném železničním pásmu, nám prakticky nedaly jinou možnost než nechat objekt odstranit," vysvětlil starosta Chodova Patrik Pizinger.MĚSTO CHODOV se pustilo do demolice chátrajícího domu v Nádražní ulici. Vznikne tam oddychový parčík.Zdroj: J. Drozdík

Činžovní dům kdysi patřil rodině chodovského továrníka Gasche, nicméně podle městského historika Miloše Bělohlávka nemá z architektonického hlediska žádný význam.
Původní obyvatele domu bude v místě připomínat nově vysazený strom a pamětní cedule. „S potomky rodiny jsme se dohodli, že město nechá v příštím roce opravit rodinnou hrobku na místním hřbitově," doplnil starosta.

Dům v Nádražní ulici se letos jako jeden z mála dostal na seznam projektů, kterým Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci programu na likvidaci chátrajících budov pošle dotaci. Náklady na demolici dosáhnou částky 522 tisíc korun.

„Zhruba šedesát procent objektu budeme likvidovat ručně, především vršek stavby. Zbytek mechanicky strhneme," popsal postup prací Radek Procházka, jehož firma vyhrála výběrové řízení. Dodal, že dělníci už vyklidili z budovy šest plných kontejnerů suti a nepořádku.