Dotace na sportovní a kulturní akce, které se mají konat v letošním roce, přerozdělila chodovská radnice. Kromě toho vyčlenila více než devadesát tisíc korun pro vrcholové sportovce reprezentující město na světových soutěžích. Mezi nimi je například mladý atlet Václav Zich. Ten může počítat s finančním příspěvkem ve výši 40 tisíc korun.

„Vrcholový triatlonista Jan Kubíček dostane 30 tisíc. Další dotace čekají na Lukáše Vlasáka či Milenu Ježkovou,“ poznamenal místostarosta Chodova Stanislav Pochman.

Ze sportovních podniků radnice nejštědřeji ocenila již 17. ročník Chodovské tretry. Jejím organizátorům přispěje částkou 40 tisíc korun. V pořadí jsou ale i další akce – Běh Smolnickým kopcem, Vánoční laťka, Mezinárodní Beach kemp či Chodovský terénní triatlon o Pohár místostarosty města.

Do oblasti kultury město věnuje zhruba 125 tisíc korun. „Výraznou změnou bylo letos rozdělení peněz na folkové a country akce. Dříve jsme na tyto koncerty dávali po dvaceti až padesáti tisících. To jsme už ale tentokrát nechtěli, jelikož se nám to zdálo být nevhodné zvláště vůči ostatním pořadatelům, kteří dostávají méně,“ uvedl místostarosta s tím, že radnice oslovila organizátory festivalů a sdělila jim, aby se sešli a dohodli se na upřednostnění pouze jedné vybrané akce. K tomu ale nedošlo.

„Nakonec jsme vybrali Chodovský poplach a dali na něj 30 tisíc korun,“ podotkl Pochman. Naopak Smolnický expres a Jarní dostavník letos nedostanou nic.
Na prostředky z městské kasy tradičně dosáhnou chovatelé, zahrádkáři, modeláři nebo místní skauti. „Byl jsem velice mile překvapený, když jsem se závěrem roku šel podívat na jejich Betlémské světýlko a viděl náměstí zcela naplněné lidmi. Je to hezké, když víme, že na tuto akci opakovaně žádají jen tisíc korun,“ zmínil místostarosta.