Rozporuplné reakce mezi voliči v Chodově vyvolo zeštíhlení počtu míst, kam mohli přijít hlasovat. Dříve zde volební místnosti bývaly mimo jiné v základních či mateřských školách. Od toho už ale město upustilo a pro jedenáct volebních okrsků vybrala pouze tři střediska. Lidé tak nově mohli podle místa bydliště hlasovat v kulturním domě, na městském úřadě a obyvatelé Staré Chodovské v restauraci JOKY.
„No, to je tedy systém. To zase něco vymysleli. To jsou zmatky, akorát blbnou lidi,“ zlobil se jeden z voličů, který v pátek dorazil na radnici. Byl ve skupince asi patnácti lidí, kteří zde v pátek úderem čtrnácté hodiny vešli do volební místnosti. Ne všichni se ale při pohledu na čtyři komise a čtyři urny, dokázali hned zorientovat. Jeden z penzistů dokonce omylem vhodil obálku s hlasovacím lístkem do špatné volební schránky. „Je jich tady tolik, tak ať si to pak přendají,“ zamumlal nervózně volič. „Já se na to asi vykašlu, tady je tolik lidí. A k jakému stolku mám vůbec jít?“ stál u dveří zaraženě další z Chodováků.

Ne všem ale nová úprava vadila. „Někteří jsou zmatení, já jsem ale v klidu. To je ten první nápor, večer tady pak zase skoro nikdo nebude. Já tu změnu i docela chápu, radnice chce ušetřit,“ řekl další z voličů. „Já jsem dříve chodívala volit do budovy technických služeb, teď se to ale přesunulo na úřad. Mně to nevadí, máme to z kopečka, tak co?“ prohlásila Hana Kyznarová, která bydlí v Hrnčířské ulici na okraji Chodova.

A jak novinku vysvětluje radnice? „Změna byla vyvolána především trvalými připomínkami k hygieně při dvoudenní přítomnosti velkého počtu dospělých v dětských zařízeních. Také ale organizačními opatřeními i nezbytným střežením deseti objektů po celou dobu voleb. Nedomnívám se, že tato změna může být překážkou pro ty voliče, kteří mají zájem uplatnit své volební právo. Kromě úspor při přípravě a zabezpečení voleb přinese tato změna i lepší přístupnost volebních místností,“ vysvětlil ve zpravodaji starosta Chodova Josef Hora. „Tři vybrané volební místnosti jsou bezbariérové, a to je hlavní. Uvidíme, jak se letos úprava osvědčí,“ poznamenala v pátek tajemnice Marcela Kubicová.