Kompletní rekonstrukce mostu u hasičské zbrojnice v Chodově stále probíhá. Ta je součástí druhé etapy stavby průtahu městem Chodov.
„Celkové náklady této stavby činí 19,6 milionu korun s dotací z Regionálního operačního programu Severozápad. Stavba by měla být dokončena v říjnu letošního roku. Co se týče samotného mostu, kvůli špatnému stavebnětechnickému stavu museli stavbaři provést úplnou demolici mostního objektu, směrový oblouk mostu bude upraven v souladu s územním plánem Chodova,“ říká náměstek hejtmana Petr Navrátil.
Stavba si vyžádala objížďku po místních komunikacích. Ta trvá již od dubna 2010.

Lidé, kteří chodí pěšky, si na rekonstrukci mostu nikterak nestěžují. „Myslím si, že rekonstrukce mostu byla opravdu již potřeba, byl v dezolátním stavu. Oprava mě sice trochu omezuje, ale chápu nezbytnost jejího provedení a jsem rád, že k ní bylo přikročeno,“ říká obyvatel Chodova Miloš Bělohlávek.
„Pro mě teda z té opravy plynuly nevýhody během školního roku, ale nikdy jsem neměla problémy s plynulostí dopravy. Objížďka je zajištěná a navíc je hodně lidí na dovolených, takže aut možná dokonce ubylo. Bydlím daleko, takže hluk mě nijak neobtěžuje,“ podotýká Barbora Rýdlová z Chodova.

Problémy s chodci prý nemají ani městští strážníci. Mnohem více starostí jim prý přidělávají řidiči nákladních vozidel.
„Ti často nemají chuť respektovat doporučené příkazy k objíždění městem. Problémem zůstává i zajištění výjezdu vozidel požárníků do Palackého a Smetanovy ulice,“ uvedl velitel Městské policie v Chodově Josef Kertész.
„Pro řidiče je to sice v současnosti dopravní komplikace, ale věřím, že po dokončení rekonstrukce ocení jízdu po nově opravené silnici,“ dodává Navrátil.

K. Šujan